Elisabetta Franchi- sukienki, spodnie, eko futra

Przyjęło się, że najbardziej rozpoznawalne nazwiska w świecie mody, a co za tym idzie najbardziej cenione za zmysł projektowania i dopasowania do zmieniających się trendów, ba! Kreowania ich samych uważamy te, które budzą wokół siebie najwięcej kontrowersji, których branding jest nastawiony na hałas i dominację, spekulację i plotki.

Inaczej jest w przypadku domu mody Elizabetta Franchi- spokój, determinacja i dążenie do celu, nie poprzez afery, a ciężką pracą i doskonałymi pokazami, rozpieszczaniem klientów i dawaniem im tego, czego nie wiedzieli, że pragnęli przez całe życie.

Związana z jednym miastem od dnia narodzin, Bolonia, przesiąknęła klimatem północnych Włoch, kulturą, handlem oraz historyczną aura miasta (to tu istnieje najstarszy uniwersytet w Europie, pochodzący z XI w.). Bolonia to nie tylko stolica przemysłu odzieżowego, ale także motoryzacyjnego. To właśnie z tym miastem związane są takie marki jak Masserati, Ducati, Lamborghini czy Malaguti.

Elisabetta Franchi swój pierwszy warsztat otworzyła w 1996 roku, projektując i szyjąc swoje pierwsze projekty. W tym czasie związana była z grupa 5.Today, którzy tworzyli odzież ready-to-wear. Projekty Elisabette Franchi opierały się na przesłaniu Made in Italy, wraz ze wszystkimi wyznacznikami łączącymi się z modą włoską- kunszt projektów, wysoka jakość materiałów, oryginalne kroje oraz funkcjonalność, dbanie o szczegóły.

Taki jest każdy projekt. Przyglądając się propozycjom wybiegowym, Elisabetta Franchi dba o szczegóły i detale. Z pozoru proste kroje posiadają niezliczoną liczbę wyróżniających elementów, które są ostre, a przy tym bardzo zmysłowe i kobiece.

Najnowsza kolekcja domu mody Elisabetta Franchi pełna jest ekologicznych futer, atłasu i jedwabiu. Marka intensywnie udziela się we wszystkich kampaniach charytatywnych na rzecz zwierząt, prowadząc nawet ośrodek adopcyjny dla psów.
Obserwując aktualna kolekcję zima 2017/2018, zaprezentowaną podczas pokazów mody w Mediolanie oglądamy pełną gamę strojów, w pełnej gamie kolorów. Moda zdecydowanie przygotowana na zimę śródziemnomorską, w naszym klimacie może wydać się stosunkowo zbyt zimna. Niemniej, projektantka zaoferowała nie tylko aksamitne spodnie połączone z koszulami, ale również odważne sukienki z odkrytą piersią, przepasane ciężkim pasem. W kolekcji pojawiły się także płaszcze z weluru. Jedną z głównych linii kolekcji, na którą szczególnie zwraca się uwagę podczas pokazów Elisabetta Franchi są sukienki. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, na sezon zimowy zostały uszyte z wielobarwnego aksamitu. Kolekcja pojawiły się śnieżno białe suknie przywodzące na myśl carskie bankiety, czarne komplety, przepasane białymi pasami, kończąc na wytwornych kostiumach- spodniach z wysokim stanem i delikatnych bluzkach, lub kombinezonach z głębokim dekoltem.

 

elisabetta franchi sukienki

 

 

Elisabetta Franchi collection

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *