Jak wyglądać na castingu do agencji modelek lub hostess?

 Modelka, aktorka, piosenkarka – to wymarzone zawody wielu młodych kobiet. Jednak, na początku naszej drogi zawodowej musimy zderzyć się z otaczającą nas rzeczywistością oraz realnie i obiektywnie ocenić nasze szanse na rynku pracy. Bardzo często (chociaż można uznać, że prawie zawsze) ścieżkę kariery modelingowej, muzycznej czy medialnej zaczynamy właśnie na castingu.

„Castingi mają na celu wybranie najlepszego kandydata lub kandydatki do roli aktora, modela, prezentera czy nawet hostessy.”

Zainteresowanie wydarzeniami tego typu jest ogromne i rośnie z roku na rok (o czym mogą świadczyć stale pojawiające się nowe programy telewizyjne, mające na celu znalezienie „nowej gwiazdy”). Kto z nas nie marzy o spektakularnej karierze, która może się rozpocząć właśnie na castingu?

Na samym początku naszej kariery (oraz w trakcie pracy), dobrym rozwiązaniem jest również agencja modelek lub agencja hostess. Polski rynek ma dużo do zaoferowania w tym temacie, a kandydaci i kandydatki mogą przebierać w różnych opcjach. W każdym większym mieście istnieje wiele agencji, które bardzo chętnie wezmą pod swoje skrzydła osoby z dużym potencjałem, Jednak, czy wiesz jak wyglądać i jak ubrać się na casting tego typu? Sprawdź!

 

Wygląd na castingu – bardzo ważna sprawa

Wiele zależy od rodzaju castingu (czy chcemy zagrać w filmie, zaśpiewać, czy dostać się do agencji modelek/hostess?). Dzisiaj skupimy się na branży modelingowej oraz hostessach. Jest to specyficzne i zamknięte środowisko, w którym panuje sporo restrykcyjnych zasad. My omówimy kilka z nich.

Makijaż

Każda agencja modelek czy agencja hostess- Warszawa, Poznań, Kraków czy Wrocław ma jedną, podstawową zasadę dotyczącą castingów. Każda potencjalna kandydatka  powinna wyglądać jak najbardziej naturalnie i świeżo.

Jeśli chodzi o makeup, musi on być minimalistyczny i bardzo naturalny. Nie musi być go również wcale. Wszystko zależy od tego jakie dana agencja hostess  lub modelek ma preferencje. Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na makijaż:

-po pierwsze, nie może być on zbyt widoczny,

-po drugie musi być naturalny a kolorystyka powinna być stonowana.

Fryzura

Fryzura na casting powinna być naturalna, nie przestylizowana. Osoby oceniające chcą poznać prawdziwe „ja” kandydatki oraz wyłapać potencjał. Dlatego podobnie jak makijaż twarzy, włosy powinny wyglądać świeżo. Ponadto powinny być uczesane i początkowo rozpuszczone. Nie zapomnij jednak zabrać ze sobą gumki do włosów! Ten gadżet może się przydać podczas robienia zdjęć próbnych.

Ubranie

W przypadku castingu do agencji hostess czy modelek, ubranie jakie na siebie zakładamy tego dnia powinno przede wszystkim podkreślać sylwetkę i urodę kandydatki. W żadnym wypadku nie może być wyzywające ani zbyt seksowne. Wytyczne większości polskich agencji oraz doświadczenia kandydatek mówią o tym, że najodpowiedniejszym wyborem będą czarne leginsy lub spodnie (ewentualnie dopasowane dżinsy) oraz czarny/biały/beżowy top (na ramiączkach lub z krótkim rękawem).

Nieodłącznym elementem castingów (branża modelingowa oraz hostess) są buty na obcasie Warto, aby był one w kolorze czarnym lub beżowym. Idealnie wkomponują się w resztę stroju.

Pamiętaj! Unikaj agresywnych, neonowych kolorów oraz wzorzystych ubrań. Na castingu chodzi wyłącznie o Twój wygląd, sylwetkę oraz charakter. Nieodpowiedni strój może zniekształcić lub zdominować Twoją osobowość lub pozostawić niesmak.

Agencja hostess i modelek

Każda agencja modelek czy agencja hostess –Warszawa, Poznań, Trójmiasto czy Kraków  zachęca do brania udziału w organizowanych przez nie castingach, które odbywają się regularnie w większych miastach. Właściciele agencji liczą na odkrycie ciekawych osobowości, które mają duży potencjał oraz szansę na zrobienie oszałamiającej kariery w Polsce i na świecie. A więc, do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code