Kilka prostych wskazówek, jak zostać hostessą

Wiele młodych dziewczyn na początku swojej kariery zastanawia się kim zostać w przyszłości i jak poprowadzić swoją karierę. Zostać modelką, hostessą, aktorką, czy piosenkarką? To marzenia wielu kobiet w różnym wieku. Nie da się ukryć, że Polki należą do najpiękniejszych dziewczyn na świecie. Od wielu lat możemy zauważyć wzrost zainteresowania tematyką modelingu. W telewizji powstają co raz to nowsze programy dotyczące właśnie tej branży.

Jednak, kiedy brakuje nam kilku centymetrów wzrostu (do wymarzonej pracy modelki wybiegowej) lub chcemy postawić na dodatkowy zarobek, często wybieraną opcją jest bycie hostessą. Czy wiesz jak nią zostać i jakie warunki musisz spełniać? Sprawdź!

agencja hostess targi

Kilka słów wstępu

Na początek warto wspomnieć czym zajmuje się hostessa. Jest to w głównej mierze osoba (zarówno mężczyzna jak i kobieta), która wspomaga działania marketingowe różnych firm, promuje ich produkty lub usługi, wspiera obsługę informacyjną oraz organizacyjną na wydarzeniach, sprawuje opiekę nad gośćmi bankietów oraz imprez firmowych. Każda agencja hostess stawia na dziewczyny, które posiadają atrakcyjny wygląd, miłą aparycję, dużą pewność siebie oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Hostessa powinna znać zasady savoir-vivre, posiadać umiejętność pracy pod presją czasu, mieć również naturalny uśmiech, umiejętność łatwego odnajdywania się w każdej sytuacji. Dodatkową ważna cechą jest asertywność oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Po pierwsze – zadbaj o odpowiednie zdjęcia

Nie da się ukryć, że zdjęcia to jeden z najważniejszych elementów, które mogą zagwarantować nam pracę jako hostessa. Każda szanowana agencja hostess stawia właśnie na ten aspekt przy wyborze kandydatek. Profesjonalne zdjęcia to najważniejsza wizytówka, zarówno modelek jak i hostess. Jest to zdecydowanie odpowiednik CV. Myśląc o tej pracy na początku zadbaj o portfolio fotograficzne. Okazuje się, że minimum to 2-3 zdjęcia, które prezentują po pierwsze całą twarz, a po drugie sylwetkę. Pamiętaj, że na początku mogą być to fotografie amatorskie. Muszą one jednak spełniać pewne warunki:
-zdjęcia muszą być wyraźne,
-nie mogą posiadać efektów specjalnych, (np. filtrów, ramek),
-ich proporcje powinny być zbliżone do 2:3 lub 3:2,
-muszą prezentować osobę na pierwszym planie,
-osoba na zdjęciach powinna prezentować naturalną urodę i mimikę.

agencja hostess portfolio

Po drugie – znaj swoje dokładne wymiary

Każda agencja hostess–Kielce, Warszawa, Śląsk czy Pomorze, zawsze zapyta o dokładne wymiary. Agencje potrzebują informacji tego typu, aby jak najdokładniej dopasować strój do wykonywanej pracy i Twojej sylwetki. Najważniejsze parametry jakie musi znać kobieta starająca się o pracę jako hostessa to:
-wzrost,
-obwód biustu, talii, bioder,
-rozmiar koszulki,
-rozmiar obuwia w skali europejskiej.

Pamiętaj, ze odejmowanie lub dodawanie centymetrów nigdy nie jest dobrym wyjściem i prędzej czy później prawda i tak wyjdzie na jaw.

Po trzecie – skompletowanie stroju

Bardzo często zdarza się, że agencja hostess zapewnia odpowiednie ubranie swoim pracownikom. Jednak jak się okazuje, bardzo pracując w tym zawodzie jesteśmy zmuszeni do ubierania się w swoją odzież. Gdy dostaniesz koszulkę z logo firmy, którą masz promować, najczęściej reszta ubioru będzie leżała w Twojej gestii. Dress code hostessy zakłada przede wszystkim stosowanie schludnej oraz skromnej garderoby, dbałość o szczegóły w stylizacji i ograniczenie dodatków. Ponadto, strój trzeba dostosować do pogody oraz charakteru imprezy.

Po czwarte – orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych

Ostatnią niezwykle istotną kwestią jest wyrobienie orzeczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych. Jako hostessa będziesz pracować w różnych miejscach. Często takich, w których sprzedawana jest żywność czy napoje. Orzeczenie tego typu jest wymagane od wszystkich osób pracujących w miejscu, w którym możliwe jest przeniesienie zakażenia lub chorób zakaźnych na inne osoby. Cała procedura otrzymania orzeczenia tego typu nie jest skomplikowana i trwa od 5 do 14 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code