Tom Ford – ikona stylu, aktor, reżyser

Tom Ford znany jest pewnie każdemu, ze względu na jego osiągnięcia w świecie mody. Nawet, jeśli niewiele o nim wiemy, to przynajmniej kojarzymy go ze słyszenia, czy po prostu z metki, którą dostrzegliśmy w butiku.

Ikona stylu

Nie można się dziwić temu stanowi rzeczy – Tom Ford przez całe swoje życie pracował na swoje nazwisko. Od 1995 roku niemal stale wygrywa w konkurencjach związanych ze światową modą. Rzadziej się zdarza, że w jego przypadku jury poprzestaje na nominacji. Ale skoro o tym już wszyscy wiemy mniej lub więcej, to może czas dowiedzieć się, czy poza światem mody zajmuje się, niemal pięćdziesięciosiedmioletnia ikona męskiego stylu.

tom fordAktor

W 2005 roku postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Jeśli tak można powiedzieć, bo poza jedną rolą w Nowym, lepszym świecie, gdzie odegrał pana Jeffersa, występował jako… Tom Ford. Chociaż myślę, że odgrywanie samego siebie wcale nie jest najłatwiejszą rzeczą na świecie, bo można przekonać się, w jaki sposób widzą cię inne osoby, a to nie zawsze jest przyjemne.

Reżyser

Poza rolami, w których grał samego siebie, Tom Ford postanowił spróbować swoich sił w byciu reżyserem. Pierwszy raz podjął się tego zadania w 2009 roku. Wtedy, po tym, jak razem z Davidem Scearcem przygotował scenariusz, podjął się wyreżyserowania filmu Samotny Mężczyzna. Jest to opowieść o profesorze, który traci swoją wielką, wydaje się, że jedyną, miłość. Z pomocą przychodzi mu jego dobra przyjaciółka i… więcej nie zdradzę. Zobaczcie sami, bo warto – okazuje się, że Tom Ford świetnie radzi sobie także poza modą. Jego film zdobył 7 nagród i 19 nominacji. Jasne, że spora w tym zasługa nie tylko reżysera, ale nie można nie doceniać jego roli.

Po tym czasie, na kilka lat Tom Ford zniknął ze świata filmów (poza okazjonalnymi rolami) i ponownie zajął się modą. Do 2016 wygrał kilka modowych konkurencji i został człowiekiem roku magazynu „GQ”. Natomiast w 2016 pojawił się jego kolejny film – Zwierzęta Nocy. Tym razem był samodzielnym scenarzystą i reżyserem. Tym razem to kobieta zostaje postawiona w centrum, ale to nie ma znaczenia – Zwierzęta Nocy także stały się popularnym i nagradzanym filmem.

Jak widać, można być ikoną jednej dziedziny i znakomicie radzić sobie w innej. Tom Ford przedstawia to w znakomity sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *